› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Budou ve Zlínském kraji další milionáři? Soutěž podnikatelských záměrů míří do finále

Zlín, 19.02.2018

Mobilní aplikace usnadňující každodenní situace, produkty a služby pro sport a zdravý životní styl či nábytek na míru. To je jen několik příkladů podnikatelských záměrů, od nichž si jejich autoři slibují nejen úspěch ve výstižně pojmenované soutěži Můj první milion, ale především start své podnikatelské kariéry. Do aktuálního ročníku se přihlásila skoro stovka soutěžích, kteří jsou rozděleni do dvou kategorií.


Soutěž Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín, se koná již pojedenácté. Registrace soutěžících začala 1. října a skončila posledním lednem. „Sešlo se nám 55 přihlášených záměrů za nimiž stojí 92 soutěžících. Je to zajímavá statistika, pro nás je ale důležitější ta skutečnost, že podnikatelské záměry jsou rok od roku zajímavější a hlavně životaschopné,“ říká jednatelka pořádajícího centra Daniela Sobieská s odkazem na skutečnost, že z řad soutěžících v minulých ročnících jich 65 svůj podnikatelský plán skutečně rozjelo.

 

Všechny přihlášené záměry hodnotila odborná porota, které vybrala ty, jež postupují do finálového, druhého kola. V kategorii pro studenty vysokých škol a veřejnost jde o 11 záměrů, v případě studentů středních škol pak o 13 záměrů. „Postupující v první kategorii teď čeká akcelerační program. Po dobu šesti týdnů jim nabídneme tematické workshopy i možnost konzultace svých záměrů. Dostanou se tak k nim informace od odborníků na obchodní model, marketing, právní aspekty podnikání, leadership, financování či prezentační dovednosti,“ popisuje další část soutěže její manažerka Olesja Lancevská. Hodnocení v druhém kole je plánováno na březen a duben, slavnostní vyhlášení výsledku se pak uskuteční 19. dubna.

 

Soutěží k dokonalosti

Smyslem soutěže ovšem není jen samotné klání a ocenění těch nejlepších. Cílem je i vzdělávat budoucí podnikatele, zvýšit zájem o problematiku podnikání a zakládání firem či zlepšení povědomí o nástrojích podpory začínajících podnikatelů ve Zlínském kraji. „Soutěž tak poměrně přesně kopíruje zaměření velké části našich aktivit, které lze shrnout pod jednoduché označení podpora inovačního podnikání,“ vysvětluje Daniela Sobieská. Přesně v tomto duchu proto mohli nejen přihlášení soutěžící, ale i další zájemci, navštívit

během podzimu a ledna několik workshopů či informačních seminářů. Letošní novinkou byla FuckUp Night, kde se budoucí podnikatelé dozvěděli i něco o tom, jak to rozhodně dělat nejde. Všech těchto aktivit se zúčastnilo 500 lidí.

 

O co se hraje

Přesto, že největší výhrou každého účastníka je možnost získat zpětnou vazbu a rady od týmu odborníků, pořádným kusem motivace pro účast jsou i finanční a další odměny. S prvním místem v hlavní kategorii vysokoškoláků a veřejnosti je spojena částka 60 000 korun, možnost využívat co-workingové centrum či vouchery na konzultace v několika oblastech. Za uplynulých 10 ročníků již byly rozdány ceny v celkové hodnotě dva miliony korun.

 

Soutěž součástí systému

Soutěž Můj první milion není ani tak samostatnou akcí, jako spíše střípkem v mozaice toho, co dělá Technologické inovační centrum Zlín pro podporu podnikání mladých lidí v celém Zlínském kraji. Centrum například provozuje Klub Start-up 23, což je platforma sloužící pro setkávání, vzdělávání a sdílení informací o podnikání. Všem zájemců o vlastní podnikání je pak určena webová stránka www.inovacnipodnikani.cz.

Na jednom místě tak najdou informace o podnikatelských plánech, o volbě právní formy podnikání a postup při založení živnosti či obchodní společnosti. Součástí komplexní podpory začínajících podnikatelů je pak nabídka prostor pro podnikání v režimu podnikatelského inkubátoru, virtuálního inkubátoru či co-workingu.

 

Další informace

Mgr. Olesja Lancevská

marketing, PR

+420 739 570 792

E-mail: lancevska@ticzlin.cz

 

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23

760 01 Zlín

| www.mujprvnimilion.cz | www.inovacnipodnikani.cz | www.inkubatorzlin.cz

 

 © 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET