› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetíňané vybírali největší problémy města

Vsetín, 10.06.2016

Zřízení systému sociálního bydlení, zachování magnólie před věžovým domem, řešení dopravní situace u ZŠ Luh nebo více akcí pro mladé na Vsetíně – to jsou nové podněty občanů, kteří se v úterý 7. června zúčastnili veřejného fóra S námi pro vás za jeden provaz. Tuto akci každoročně pořádá vsetínská radnice s cílem zapojit veřejnost do rozhodování ve městě, ale také informovat o již zrealizovaných akcích, na které v předchozím roce občané upozornili. Fóra se ve velkém sále domu kultury zúčastnilo téměř 120 občanů.


Odkazy

 

Návštěvníci měli možnost vybrat si ze sedmi tematických stolů, zaměřených na životní prostředí, dopravu, sociální služby, kulturu a sport, školství, podnikatelské prostředí a cestovní ruch nebo správu města. „Zároveň však byly pro žáky základních škol a studenty středních škol připraveny dva stoly mladých, kde se mohlo diskutovat o všech oblastech průřezově,“ uvedl Marek Mikuš, koordinátor místí Agendy 21 a Projektu Zdravé město.

Místostarostové Simona Hlaváčová a Tomáš Pifka, ještě před samotným hledáním problémů pro letošní rok seznámili účastníky s řešením loňské TOP desítky. Představili také investiční akce, jejichž realizace začne v letošním roce, aby občané znovu neoznačovali problémy, které jsou již v řešení. Svoji prezentaci přednesla i Dana Diváková, která zastupovala metodickou organizaci Národní síť Zdravých měst ČR a informovala o dění a trendech na národní úrovni.

Následně už se u stolů diskutovalo o konkrétních problémech a příležitostech ve městě a z těchto tipů pak měli lidé možnost zvolit dva nejdůležitější z každé oblasti, které postoupily do závěrečného hlasování. „Přítomní občané nadefinovali celkem sto osm problémů, z nichž následně vybrali TOP desítku. Uvedené pořadí ale není definitivní a o jejich změně mohou lidé rozhodnout prostřednictvím ankety umístěné na stránkách města. Od 10. do 30. června tak mají možnost dát hlas vybraným problémům a změnit ještě jejich pořadí,“ dodala místostarostka Hlaváčová.

Občané nakonec za největší problémy či příležitosti Vsetína v roce 2016 označili:

1.         Zřízení systému sociálního bydlení s podporou sociální péče

2.         Využití „červeného“ mostu přes Bečvu od nemocnice k napojení na cyklostezku

3.         Sezónně zastřešit schodiště před knihovnou pro účely kulturních akcí

4-6.      Zachování magnólie před věžovým domem

4-6.      Výstavba nové víceúčelové haly pro míčové sporty

4-6.      Podpora terénních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením (včetně terénní hospicové péče)

7.         Řešit dopravní situaci u ZŠ Luh (parkování pro rodiče)

8.         Více akcí pro mladé (festivaly, koncerty)

9.         Dotační titul pro školy (na akce, projekty)

10.       Vybudování veřejného tábořiště + místa pro kemping

 

„Díky intenzivní práci na zahájení modernizace vlakového nádraží a rekonstrukci Lidového domu, se tyto problémy v TOP desítce letos po dlouhé době neobjevily,“ připomněla místostarostka Simona Hlaváčová, která je politikem místní Agendy 21 a Zdravého města. 

„Je vidět, že studentům a žákům není situace na Vsetíně lhostejná, nejenom že se zúčastnili v hojném počtu, ale měli připravené i konkrétní tipy, co a jak změnit,“ vyjádřil spokojenost nad prací u stolu mladých předseda Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Hermann.

 

PRO ZMĚNU POŘADÍ MŮŽETE HLASOVAT ZDE

 

Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, tel.: 606 36 96 86


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET