› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Konference Mír s planetou přiveze do Vsetína sporťák se zeleným srdcem

Vsetín, 29.08.2014

„Mír s planetou“ – je název konference, která se uskuteční 24.září od 9 do 16 hodin v budově Maštalisek na Horním náměstí. Jejím hlavním tématem bude ekologie, jak být naší planetě užiteční, jak můžeme ovlivňovat okolí, v němž žijeme, přičemž nepůjde jen o přednášky evropských kapacit tohoto oboru. Možné ale bude vidět a případně se i projet v atraktivním sportovním elektromobilu Tesla S či seznámit se a vyzkoušet e-biky.


 

Americké elektromobily Tesla zažívají po celém světě obrovský boom, ale na českých silnicích jich jezdí jen pár kusů. Jde sportovní vůz s velmi atraktivním designem, s parametry sportovního vozu, přičemž k jeho napájení stačí jen zásuvka s 220 volty. A právě tento ekologický bezhlučný a bezemisní „sporťák“ Tesla S, jenž zrychluje z nuly na 100 km/hod. za úctyhodných 4,2 sekundy a má na jedno nabití dojezd až 500 km, si budou moci účastníci konference prohlédnout v areálu Maštalisek. Pro předem nahlášené bude připravena i projížďka.

 

Dalšími exponáty na konferenci budou například e-biky. Jde o kola  poháněná lidskou silou a také zdrojem energie, který je dobíjen při šlapání. Elektrokolo je dopravní prostředek jak ekologický, tak i designově velmi vyspělý. IPA Slovakia, která spolupracuje na vývoji tohoto eibiku je jedním z účastníků konference. Pro účastníky konference bude připraveno pět funkčních exponátů k vyzkoušení.

 

Přednášející na konferenci Mír s planetou: Prof. Ing. Milan Zelený M.S., Ph.D., česko-americký globální ekonom (tento přednášející se představí formou videopřednášky), ThLic. Vladimír Šiler, Dr.: Filosof a etik, Martin Vopěnka: Česky píšící židovský spisovatel, cestovatel, nakladatel, publicista, Ing. Zdeněk Štěpánek: Zakladatel Koučink akademie s.r.o., Mgr. František Jaskula: Ekolog, fotograf, vedoucí Správy CHKO Beskydy, prof. Ing. Ján Košturiak, PhD.: Zakladatel společnosti IPA Slovakia, Doc. RNDr. Pavel Nováček CSc.: Vedoucí Katedry rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Zájemci o účast na konferenci se mohou registrovat elektronicky ZDE. Konferenční poplatek činí 2 000,- Kč.

 

Konferenci „Mír s planetou“ pořádá město Vsetín, GALVAMET spol. s.r.o., ALCEDO – středisko volného času Vsetín a Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s.

 

  


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET